Oyun Grubu

Çocuklar doğdukları an itibariyle çevreyle etkileşime girerek, gözlemleyerek, dokunarak çevrelerine anlam vermeye ve hayatı keşfetmeye çalışırlar. Özellikle okul öncesi dönem çocukların altın yılları olarak tanımlanabilir. Çünkü bu dönemdeki çocuklar yeni şeyler öğrenmeye çok isteklidirler. Ebeveynler olarak bizler de çocukların bu dönemlerini iyi değerlendirmeli ve zengin içerikli ortamlarda bulundurmaya çalışmalıyız. Zengin içerikli eğitim  yani çocuğun birçok uyaranına hitap eden ortamlar becerilerini geliştirmeye olumlu etki bıraktığını bilimsel araştırmalar göstermektedir.

Ortamlar hazırlanırken oyunların merkezde olmasına dikkat edilmelidir. Oyun gruplarında bebek ve  yakın yaş aralığında çocuklar belirli temalarla hazırlanmış gelişimlerini destekleyecek etkinliklerle öğrenme ortamları oluşturulmaktadır. Gelişim destekli oyun grupları çocukların dil, bilişsel, ince ve kaba motor becerileri, sosyal becerileri ve öz bakım becerilerini desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Nesil Akademi Oyun Grubu 

Ankara Çankaya’da bulunan Nesil Akademi Oyun Grubumuzda gelen çocuklarımıza gelişim testi uygulanarak oyun gruplarımıza dahil edilmektedir. Gelişimsel gerilik söz konusu ise bireysel takip edilmekte ve alanında uzman program uygulayıcılarımızla oyun gruplarımızda gelişimleri desteklenmektedir.

Oyun gruplarımız 18-36 ay (1,5-2/3  yaş) ebeveynli , 37-48 ay (3-4 yaş) ebeveynsiz olarak yapılmaktadır. Çocukları kreşe hazırlamayı, güvenli bağlanma ve ayrılmayı sağlamayı, sosyalleşme becerilerini arttırmayı sağlamak faydalarımız arasındadır. Ayrıca anne bebek/çocuk arasında bağı kuvvetlendirmek amacıyla eğitimcilerimiz tarafından geri bildirimler verilmektedir.

Hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri, haftasonu Cumartesi günleri hizmet vermekteyiz.

Nesil akademi oyun gruplarımız;

Aşağı Öveçler’de merkezimizde olup merkezi yerde olması bakımından Çukurambar, Birlik, Kızılay, Balgat, Dikmen, Gaziosmanpaşa, Yenimahalle, Eryaman, Keçiören, Bağlıca gibi Ankara’nın birçok yerinden ulaşımı kolaydır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Detaylı bilgi almak ve uzman eğitmenlerimize sorular sormak için bizimle iletişime geçin

+90 532 559 9988

Size bir güvenli ayrılma hikayesi anlatalım;
Çocuğumuz 1 aydır oyun gruplarımıza geliyor. İlk geldiklerinde oyun odasına girmekte güçlük yaşıyordu. Çocuğumuzun güvenini kazanana kadar annemizi sürece dahil ettik. Tek şartımız pasif şekilde çocuğumuzun göreceği yerde oturmasını istemek oldu.

1 ayın sonunda çocuğumuz bize ve arkadaşlarına güven duydu ve kendi isteğiyle oyun odasının kapısını kapatıp içerde tek başına kalmayı deneyimledi. Hem aile hem de bizler için müthiş bir deneyimdi. Hayranlıkla gelişimini izledik.

Güvenli bağlanma kadar güvenli ayrılma sürecini de oyun ve gelişim destekli yapmayı hedefliyoruz.
Yüreğinden öpüyoruz seni güzel çocuk.

nesil akademi ankara logo icon
S.