Ankara Gelişim Testi Envanteri

Ankara Gelişim Testi Envanteri

Ankara Gelişim Testi Envanteri 0-6 yaş arası çocukların dil, ince motor, kaba motor, zihinsel, sosyal gelişim ve öz bakım beceri gelişimlerini tespit etmek için kullanılan bir testtir.

Ankara Gelişim Testi Envanteri, çocukların bilişsel, motor, dil ve sosyal gelişim alanlarını değerlendirmek amacıyla kullanılan standart bir testtir. Bu test, çocukların gelişim düzeylerini ölçmek, varsa gelişim geriliklerini tespit etmek ve gelişim alanlarına yönelik erken müdahale planlamak için kullanılır.

Ankara Gelişim Testi Envanteri, 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanmıştır ve beş farklı alanda değerlendirme yapar: (1) Motor Gelişim, (2) Dil Gelişimi, (3) Sosyal Gelişim, (4) Özbakım Becerileri ve (5) Bilişsel Gelişim.

Test, gözlem ve çocukla yapılan etkileşimler sonucu elde edilen verilere dayanarak hazırlanmıştır ve genellikle çocuk gelişim uzmanları veya psikologlar tarafından uygulanır. Ancak, test sonuçları sadece uzmanlar tarafından değerlendirilmemeli, aynı zamanda ebeveynlerin de çocuklarının gelişim düzeyleri hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Ankara Gelişim Testi Envanteri hakkında daha fazla detaylı bilgi için formu doldurabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Detaylı bilgi almak ve uzman eğitmenlerimize sorular sormak için bizimle iletişime geçin

  +90 532 559 9988

  Size bir güvenli ayrılma hikayesi anlatalım;
  Çocuğumuz 1 aydır oyun gruplarımıza geliyor. İlk geldiklerinde oyun odasına girmekte güçlük yaşıyordu. Çocuğumuzun güvenini kazanana kadar annemizi sürece dahil ettik. Tek şartımız pasif şekilde çocuğumuzun göreceği yerde oturmasını istemek oldu.

  1 ayın sonunda çocuğumuz bize ve arkadaşlarına güven duydu ve kendi isteğiyle oyun odasının kapısını kapatıp içerde tek başına kalmayı deneyimledi. Hem aile hem de bizler için müthiş bir deneyimdi. Hayranlıkla gelişimini izledik.

  Güvenli bağlanma kadar güvenli ayrılma sürecini de oyun ve gelişim destekli yapmayı hedefliyoruz.
  Yüreğinden öpüyoruz seni güzel çocuk.

  nesil akademi ankara logo icon
  S.