Wisc-R Zeka Testi

Wisc-R Zeka Testi

WİSC R zeka testi 6-16 yaş grubuna yönelik uygulanan bir zeka testidir. Sözel ve performansa dayalı olmak üzere 2 bölüm ve 12 alt testten oluşmaktadır.

Wisc-R Zeka Testi

Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği – Revize Edilmiş (WISC-R, Wechsler, 1974), adından da anlaşılacağı gibi, ilk kez 1949’da yayınlanan WISC’nin gözden geçirilmiş ve güncellenmiş bir versiyonudur.

10 yeteneği değerlendirerek zekayı ölçmeye çalışır. (Aslında, ek Sayı Aralığı ve Labirent alt testleri ile birlikte 12 tane vardır.) Puanlama prosedürü, alt testlerin her biri için ölçeklendirilmiş bir puanla sonuçlanır. Bu puanların ortalaması 10 ve standart sapması 3’dür.

Çocuğunuzun zeka testi için uzmanlarımızdan Wisc-R Zeka Testi’ni mutlaka isteyin!

Wisc-R Zeka Testi hakkında daha fazla detaylı bilgi için formu doldurabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Detaylı bilgi almak ve uzman eğitmenlerimize sorular sormak için bizimle iletişime geçin

  +90 532 559 9988

  Size bir güvenli ayrılma hikayesi anlatalım;
  Çocuğumuz 1 aydır oyun gruplarımıza geliyor. İlk geldiklerinde oyun odasına girmekte güçlük yaşıyordu. Çocuğumuzun güvenini kazanana kadar annemizi sürece dahil ettik. Tek şartımız pasif şekilde çocuğumuzun göreceği yerde oturmasını istemek oldu.

  1 ayın sonunda çocuğumuz bize ve arkadaşlarına güven duydu ve kendi isteğiyle oyun odasının kapısını kapatıp içerde tek başına kalmayı deneyimledi. Hem aile hem de bizler için müthiş bir deneyimdi. Hayranlıkla gelişimini izledik.

  Güvenli bağlanma kadar güvenli ayrılma sürecini de oyun ve gelişim destekli yapmayı hedefliyoruz.
  Yüreğinden öpüyoruz seni güzel çocuk.

  nesil akademi ankara logo icon
  S.